Cyklinowanie bez bałaganu? - to możliwe!

Pragnąc cieszyć się pięknym parkietem przez długi lata, trzeba odpowiednio o niego dbać. Oznacza to, że oprócz regularnego stosowania specjalistycznych środków do pielęgnacji drewna, od czasu do czasu należy zdecydować się również na cyklinowanie. Co niezmiernie istotne, renowację parkietu powinno się przeprowadzać co kilkanaście lat, niezależnie od jego stanu. Dzięki temu drewno zachowa swoje piękno i walory estetyczne przez długie miesiące, a ponadto stanie się bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników takich jak wilgoć, zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Wbrew powszechnemu mniemaniu, odnawianie drewnianych podłóg wcale nie musi wiązać się z rujnowaniem całego mieszkania. Dzisiaj, dzięki zastosowaniu nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń, renowacja parkietu może przebiegać zupełnie bezproblemowo.

Magia drewnianych podłóg

Niezależnie od aktualnie panujących trendów dotyczących wyposażenia wnętrz, podłogi wykonane z naturalnego drewna od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że jest to materiał niezwykle uniwersalny, pasujący zarówno do stylu klasycznego czy rustykalnego, jak i do ultranowoczesnych aranżacji, wykonanych ze szkła i betonu. Co więcej, parkiet jako element pochodzący wprost z natury, zawsze wprowadza do pomieszczenia poczucie ciepła i przytulności, jakiego nie zapewni podłoga wykonana z płytek, paneli czy nawet wykładziny.

Należy pamiętać, iż drewno jest materiałem, na którym mocno odbijają się wszelkie ślady codziennej aktywności domowników. Jest zatem rzeczą zupełnie naturalną, że z czasem pojawią się na nim zarysowania, a pokrywający go lakier straci swój pierwotny połysk. Na szczęście taki stan rzeczy nie oznacza konieczności wymiany całej podłogi. Znacznie lepszą opcją jest profesjonalna renowacja parkietu, która sprawi, że drewno odzyska swoje oryginalne walory i będzie służyć domownikom jeszcze przez wiele długich lat.

Nowocześnie i bez bałaganu

Cyklinowanie parkietu polega na precyzyjnym, mechanicznym zdjęciu starych powłok lakierniczych lub malarskich. Procedura ta odbywa się z zastosowaniem specjalnych nakładek z papierem ściernym o różnych grubościach. Co bardzo istotne, podczas renowacji parkietu wraz ze zniszczonymi warstwami usuwa się też cienką warstwę drewna. Taki zabieg, o ile zostanie przeprowadzony prawidłowo, w żaden sposób nie zmniejszy wytrzymałości podłogi. Odsłoni natomiast świeże warstwy desek i przygotuje je na przyjęcie nowych wyrobów przeznaczonych do ich konserwacji. Bezpośrednio na zeszlifowane listwy nakłada się nowe produkty, które impregnują parkiet i zabezpieczają go na wiele lat, wyraźnie zwiększając jego właściwości odpornościowe.

Mimo to wielu posiadaczy drewnianych podłóg podchodzi z pewną rezerwą do procedury ich odnawiania. Prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy są przykre doświadczenia z przeszłości. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu cyklinowanie było właściwie równoznaczne z koniecznością przeprowadzenia gruntownych porządków w całym domu, a niekiedy wręcz z generalnym remontem.

Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn, renowacja parkietów przebiega niemal bezpyłowo. Oczywiście, nie oznacza to, że cykliniarka przejedzie pomiędzy meblami. Z całą pewnością konieczne będzie opróżnienie pomieszczenia z wszystkich sprzętów. Mimo to, współczesne urządzenia do odnawiania są znacznie bardziej przyjazne dla użytkowników, a także dla domowników, ponieważ pylenie ograniczone jest tutaj do minimum.

Cyklinowanie we Wrocławiu

Teoretycznie odnawianie drewnianej podłogi powinno być bardzo proste. Wydaje się, że nie ma nic trudnego w zeszlifowaniu kilku warstw lakieru, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Renowacja parkietu wymaga odpowiedniej wiedzy i właściwego podejścia do tworzywa, jakim jest drewno. Jednak ze względu na fakt, że jest to materiał naturalny, miewa on swoje kaprysy, zależne od jego gatunku, zastosowanego lakieru, a także warunków panujących w pomieszczeniach. Mając to wszystko na uwadze, najlepiej jest zlecić odnowienie podłogi specjalistom, mającym nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim odpowiedni sprzęt taki jak cykliniarki, polerki oraz maszyny do odnawiania rantów.

Dzięki specjalistycznym urządzeniom oraz wiedzy fachowców procedura renowacji parkietu przebiegnie nie tylko szybciej, ale i sprawniej niż w przypadku, gdyby laik próbował wykonywać ją na własną rękę. Współczesne technologie, jakimi posługują się profesjonaliści, umożliwiają cyklinowanie bezpyłowe lub prawie bezpyłowe. Zastosowanie nowoczesnej maszyny sprawia, że podczas renowacji możliwe jest dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, jak np. przestrzenie pod kaloryferami lub w narożnikach pomieszczeń.

Klientów pragnących skorzystać z naszych usług zachęcamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Zapraszamy.