Renowacja podłóg z drewna – Wrocław

Każda, nawet pozornie najtrwalsza powierzchnia z drewna, po pewnym czasie wymaga odnowienia. Sposób renowacji parkietu zależy przede wszystkim od tego, czym zostały zaimpregnowane deski. Najpowszechniejszym impregnatem jest lakier. Preparaty przeznaczone do lakierowania podłóg mają jednak różną odporność na ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Specjalnością naszej firmy jest kompleksowa renowacja podłóg z drewna: parkietów, wzorów parkietowych. Klientom z miasta Wrocław proponujemy różne sposoby odnawiania powierzchni, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn sprawdzonych producentów oraz zaawansowanych technologii bezpyłowych.

Dzięki właściwie przeprowadzonej renowacji parkietu, posadzka odzyska swój dawny blask, a wszelkie ślady użytkowania (zadrapania, zarysowania, itp.) zostaną niemal całkowicie zniwelowane.

Cyklinowanie – najlepszy sposób renowacji parkietu

Renowacja parkietu jest usługą realizowaną przez naszą firmę na terenie całego miasta Wrocław. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz urządzeń, bardzo często osiągnięty efekt jest zbliżony do nowej powierzchni.

W ramach usługi renowacji podłóg we Wrocławiu, wykonujemy przede wszystkim kompleksowe cyklinowanie. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów odnawiania powierzchni drewnianych, nawet tych naprawdę mocno zużytych.

Renowacja parkietu zawsze rozpoczyna się od szlifowania. Czynność ta umożliwia pozbycie się starych powłok wykończeniowych. Zazwyczaj wystarczające jest usunięcie warstwy ok. 1 mm, jednak wiele zależy także od rodzaju podłogi poddawanej odnowieniu. Drugim krokiem renowacji podłóg jest ocena nawierzchni pod kątem konieczności uzupełnienia ewentualnych ubytków bądź szpar między deskami. Ostatni etap to natomiast odkurzenie drewna i ponowne wykończenie powierzchni – olejem bądź lakierem.

Warto podkreślić, że to, w jaki sposób ostatecznie będzie prezentowała się odnowiona posadzka, w dużej mierze zależy także od tego, jak będziemy ją później użytkować oraz pielęgnować.

Renowacja podłóg jest usługą, którą wykonujemy zarówno dla osób prywatnych, jak również dla firm i instytucji z miasta Wrocław.

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu we Wrocławiu?

Podłogi z drewna należą bez wątpienia do najchętniej wybieranych posadzek nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w obiektach biurowych. Wraz z biegiem czasu tracą jednak swój naturalny połysk, a widoczne na nich zadrapania sprawiają, że nie prezentują się już tak pięknie. By pozbyć się powstałych zarysowań i ubytków lakieru, warto zdecydować się na usługę profesjonalnego cyklinowania parkietu.

Aby dowiedzieć się, ile wynosi cennik za cyklinowanie podłogi na terenie miasta Wrocław, należy uwzględnić przede wszystkim metraż posadzki oraz jej rodzaj (parkiet, panele podłogowe, mozaika, itp.). Cena samej usługi cyklinowania kształtuje się różnie, w zależności od regionu Polski. Warszawa ma niższe cenny niż Wrocław, gdyż w stolicy za odnowienie parkietu zapłacimy ok. 17 zł/m2, podczas gdy na terenie województwa dolnośląskiego cennik waha się w granicy 20-25 zł/m2.

Znacznie wyższy będzie cennik cyklinowania parkietu na terenie Wrocławia, gdy będziemy zainteresowani odnowieniem całej podłogi, wraz z usługą kompleksowego lakierowania lub olejowania. Wybór takiej usługi pozwala zadbać o odpowiednią jakość posadzki na długi czas, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić na kosztach związanych z jej późniejszym pielęgnowaniem/użytkowaniem.

Jak dbać o drewnianą podłogę?

Jako, że cennik cyklinowania na terenie miasta Wrocław nie należy do najniższych, po skorzystaniu z takiej usługi renowacji podłogi, warto wiedzieć, jak właściwie dbać o odnowioną powierzchnię. Prawidłowo pielęgnowana posadzka będzie wyglądała estetycznie i elegancko przez wiele lat, pod warunkiem, że sięgniemy po odpowiednie preparaty do jej konserwacji.

Do codziennego czyszczenia odnowionego parkietu najlepiej używać zwykłej szczotki, odkurzacza bądź wilgotnej ścierki. Do mycia podłóg lakierowanych są zalecane środki bez dodatku tłuszczów, natomiast do pielęgnacji posadzek olejowanych warto stosować produkty, które zawierają w składzie tłuszcz.

Warto również pamiętać, że dla zachowania pięknego wyglądu powierzchni ważne jest, aby woda czy piasek nie miały z nią zbyt długiego kontaktu.